Spływ Kajakowy Wartą

Piątkowy wyjazd z okazji Dnia Dziecka był niezapomniany! Postanowiliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień spływem kajakowym po malowniczej rzece Warcie. Pomimo, że na poczatku spotkał nas deszcz, po chwili pogoda nam dopisała – słońce świeciło, a lekkie fale delikatnie kołysały nasze kajaki. Dzieci były zachwycone możliwością spędzenia czasu na świeżym powietrzu, podziwiając piękno natury i ucząc się, jak manewrować kajakiem.

Spływ rozpoczął się wczesnym rankiem. Dzieci, wyposażone w kamizelki ratunkowe i wiosła, nie mogły się doczekać, aby wskoczyć do kajaków. Pod okiem doświadczonych instruktorów, szybko nauczyły się podstawowych technik wiosłowania i ruszyliśmy w drogę. Po drodze podziwialiśmy dziką przyrodę – mieliśmy szczęście zobaczyć kilka gatunków ptaków, a nawet rzadkie rośliny rosnące wzdłuż brzegu rzeki.

Po zakończonym spływie, głodni i zmęczeni, udaliśmy się na miejsce, gdzie czekał na nas przygotowany wcześniej grill. Kiełbaski smakowały wyśmienicie po dniu pełnym wrażeń. Dzieci, z uśmiechami na twarzach, opowiadały sobie nawzajem o swoich przeżyciach i zdobytych umiejętnościach.

Dzień Dziecka na spływie kajakowym Wartą okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego wspaniałego dnia. Mamy nadzieję, że takie aktywne i pełne radości świętowanie wejdzie na stałe do naszego kalendarza wydarzeń.

Do zobaczenia na kolejnych przygodach!

Scroll to Top
Skip to content